Možná se vám to bude zdát neuvěřitelnét, ale udělat krok zpět a relaxovat může vašemu podnikání skutečně pomoci. Jako podnikatel je snadné nechat se unést a mít pocit, že máte stále plno na práci. 

Ale nemusí to tak být. Ve skutečnosti může vaší firmě pravděpodobně prospět, pokud si uděláte čas na odpočinek.

 

Jak může relaxace pomoci vašemu podnikání

Nejprve je to důležité pochopit. Vědomí, že můžete zlepšit své podnikání pomocí relaxace, je jedním ze způsobů, jak vás povzbudit, abyste si udělali čas na trochu víc zábavy.

 

Výzkumy ukazují, že relaxace může skutečně zvýšit produktivitou. Zdřímnutí může zlepšit výkon. Čas na odpočinek vám pomůže lépe spát, zvýší vaši produktivitu a schopnost činit lepší rozhodnutí. Pouhá pauza vám může pomoci „resetovat“ vaše vnitřní procesy, snížit duševní únavu a podpořit kreativitu.

 

Když se zamyslíte nad způsoby, jak může relaxace prospět vaší mysli i tělu.  A jak se to promítá do vaší schopnosti řídit podnikání, je jasné, že relaxace není jen příjemná chvilka. Je to nezbytné pro blaho vás a vaší společnosti. Budete schopni lépe dosáhnout svých cílů, pokud budete ochotni věnovat čas odpočinku.

 

Dokonce i malé přestávky, jako jsou ty, které se používají u techniky Pomodoro, vám mohou pomoci zvýšit produktivitu a udržet soustředění, zatímco pracujete na daném úkolu.

 

Tipy pro relaxaci:

Samozřejmě říct, že chcete a potřebujete čas na odpočinek, je úplně něco jiného, ​​než ho skutečně odpočívat/relaxovat. Zde je několik tipů, které vám mohou pomoci zlepšit vaši schopnost relaxovat:

 

Začněte s meditací. Uvědomte si, že nemusíte trávit hodiny meditací, aby byla účinná. Můžete začít meditací pouhých pět minut v kuse. Důležité je dát si pauzu a uvědomit si daný okamžik.

Dechová cvičení vám mohou pomoci, když se cítíte ve stresu a myslíte si, že ztrácíte kontrolu.

Přestaňte pracovat. Snažte se nepracovat více než osm až 10 hodin denně. Je lepší, když můžete pracovat méně, ale možná nemáte tuto možnost. Dejte si záležet, abyste přestali pracovat a relaxovali. Nejprve se zaměřte na své priority, aby až přestanete pracovat, věci, které zbydou na zítřek, nebyly příliš důležité. Pokud bojujete s odvykáním, přidejte do svého plánu relaxaci. Důležitá je samozřejmě pravidelnost.

Vybarvujte si. Mnoho výzkumů tvrdí, že relaxace snižuje krevní tlak i svalové napětí a naopak zvyšuje koncentraci, zlepšuje výkonnost a odolnost vůči stresu. Údajně stačí jen 20 minut relaxace denně, abyste získali psychickou i fyzickou sílu na další dvě hodiny plného výkonu. Relaxování je zdravé. Smích je zdravý. Obojí se snoubí v antistresových omalovánkách DickObraz. Během vybarvování omalovánek odvádíte pozornost od svých myšlenek a soustředíte se na něco úplně jiného. Výsledek vás, alespoň pokud nepatříte k puritánům, určitě rozesměje.

Nejlepší pastelky na kreslení

Trávit čas s blízkými. To je jeden z nejlepších způsobů relaxace. Možná vás překvapí, jak relaxační může být hrát si s dětmi a jak užitečné může být dotýkat se těch, na kterých vám záleží. Udělejte si čas na objetí a na důležité vztahy ve vašem životě. Budete uvolněnější a méně vystresovaní – a to se bude týkat vašich vztahů i vaší práce.

Opusťte okolí své práce. Odpočinout si od práce a jít někam, kde k tomu na určitou dobu nemáte přístup, může být dobrý způsob, jak se odpoutat od věcí. Pokud musíte, vypněte si elektroniku, aby vás nemohly obtěžovat telefonáty nebo lákat ke kontrola e-mailů, i když je to třeba jen na půl hodiny.

Užijte si čistou zábavu. Jako podnikatel je lákavé myslet si, že vždy musíte dělat něco produktivního, co rozvíjí vaše podnikání. To může vést ke stresu a vyhoření. Místo toho si udělejte čas na čistou zábavu. Místo životopisu si přečtěte román. Podívejte se na skvělý sitcom nebo drama. Nechcete to přehánět, ale zhruba hodina čisté zábavy vám může pomoci relaxovat a lépe si užívat života.

Nenechte se chytit vírou, že musíte neustále pracovat. Dejte si záležet na tom, abyste se uvolnili, budete lepším člověkem a prospěje to i vašemu podnikání.

 

Zdroj: Peter Daisyme