Hra se hraje tak, že jeden hráč (tzv. „Card Czar“) vybere jednu černou kartu, která obsahuje otázku nebo vyplňovací větu. Ostatní hráči poté z vlastních bílých karet, které mají v ruce, vybírají ty, které podle nich nejlépe, nejvtipněji nebo nejbrutálněji doplňují text na černé kartě. „Card Czar“ pak vybere nejlepší kombinaci, a hráč, který danou bílou kartu položil, získává danou černou kartu (bod). Hra je zaměřena na černý humor a sociální interakci a není vhodná pro mladší nebo citlivé hráče kvůli svému obsahu. Touto hrou jsem se inpiroval a vytvořil jsem Karty bez cenzury.

Cards against humanity - karty proti lidskosti

Hra vznikla jako projekt na Kickstarteru (crowdfunfingové platformě) v prosinci 2010 - osm přátel z Chicaga schánělo 4 000 dolarů, aby proměnili po domácku vytvořenou karetní hru v profesionálně vyrobenou. Povedlo se jim dokonce vybrat čtyř násobně více z cílové částky. 

Cards Against Humanity se staly hitem - původní hra byla několikrát  #1 bestsellerem na Amazonu. Kluci začali vydávat i expanzní balíčky a mezinárodní edice. Tím podněcovaly stálý zájem o hru. Nyní je hra v americe kultovní a legendární záležitostí. Bohužel (bohu dík) se nyní již společnost Cards Against Humanity rozhodla oficálně nepřekládat hru do jiných jazyků a prodávat ji pod stejným jménem v zahraničí. Všechny hry co vydávají jsou v angličtině. Avšak na oficiální stránce si můžeš zdarma stáhnout PDF s hrou v češtině, němčině a další jazyky. Nic méně si hru musíš vytisknout, nastřihat atd. 

Karty bez cenzury

Zde vstupuji do hry já. Hrou jsem se inspiroval, ale vytvořil jsem vlastní karty. Lokalizované do českého prosředí. V češtině, tak aby je mohl hrát každý, i ten kdo nerozumí ani slovu anglicky. Hru jsem pojmenoval Karty bez cenzury. 

Registrovaná obchodní známka je pouze na název Cards Against Humanity. Koncept hry není patentovaný a může ho používat každý. Proto jsem hru pojmenoval jako Karty bez cenzury, aby se případně vyhnul nějakým právním proplétačkám, ale i sám si vybudoval vlastní brand hry. Hru vydávám pod záštitou vydavatelství DickObraz. 

Věřím, že se ti hra bude líbit! Můžeš ji koupit zde.

Cards against humanity v Čechách.